Stawiamy na zdrowie

Wędzarnie ogrodowe FRANCO™ minimalizują kontakt żywności ze szkodliwymi substancjami

Własne wędzenie jest stylem życia, który kreujemy świadomie, dbając o to co jest jedną z najważniejszych wartości w naszym życiu, czyli Nasze ZDROWIE. W wędzarniach FRANCO™ proces żarzenia się drewna odbywa się w komorze spalania obok komory wędzarniczej, do której wtłaczany jest jedynie wytworzony podczas procesu podgrzany dym. Umieszczenie paleniska obok komory wędzarniczej powoduje zmaksymalizowanie bezpieczeństwa wędzenia jako metody utrwalania żywności. Takie rozwiązanie powoduje, że ilość substancji potencjalnie szkodliwych przenika do żywności w znacznie mniejszym stopniu niż w innych oferowanych na rynku rozwiązaniach, w których odległość między źródłem wytwarzania dymu a wyrobami jest mniejsza, bądź spalanie występuje wewnątrz komory. Im większa odległość wyrobów od źródła wytwarzanego dymu, tym ilość WWA, jest niższa, bez wpływu na jakość wędzonek.*

* Guillén, M. D., Palencia, G., Ibargoitia, M. L., Fresno, M. i Sopelana, P., 2011, Contamination of cheese by polycyclic aromatic hydrocarbons in traditional smoking. Influence of the position in the smokehouse on the contamination level of smoked cheese. American Dairy Science association.

Wędzimy Zrębkami Drewnianymi

Opatentowane rozwiązania umożliwiają użycie dowolnych zrębków dostępnych na rynku bądź wykonanych samodzielnie

Ilu wędzarzy, tyle przepisów i metod wędzenia. Świadczy to o nieograniczonych możliwościach w przygotowaniu własnych wyrobów. Dlatego też, szanując wolny wybór i rozumiejąc potrzebę niezależności, dajemy Państwu możliwość tworzenia własnych kompozycji zrębków. W wędzarniach FRANCO™ mogą Państwo używać zrębki drewniane własnego wyrobu lub dowolnie zakupione u własnego dostawcy. Dzięki temu oszczędzają Państwo na zakupie drogich zrębków dedykowanych do konkretnych urządzeń.

Dla Osób ceniących wygodę mamy w ofercie sprzedaży zrębki drzew liściastych jak olcha czy buk, ale również drzew owocowych jak śliwa czy czereśnia. Wszystkie oferowane przez nas zrębki są wykonane ze starannie wyselekcjonowanych, zdrowych drzew. Są wolne od grzybów i pleśni. Zrębki są poddawane obróbce suszenia w temperaturze ok. 600ºC, dzięki czemu mają zapewnioną odpowiednią dla procesu wędzenia wilgotność – 10% (+/- 2%). Zrębki są dobrze odpylone i dokładnie przesortowane tak by dostali Państwo tylko najlepsze z możliwych produktów. Ważne jest również to, że oferowane przez nas zrębki mają wszystkie potrzebne atesty i certyfikaty instytucji dopuszczających je do obrotu. Wybierając nasze zrębki – wybierają Państwo pewność.

Łatwość Konserwacji

Projekt wędzarni ogrodowej  i użyte materiały ułatwiają czyszczenie

Wędzarnia tak jak każde urządzenie mające styczność z jedzeniem należy po każdym użyciu wyczyścić. Wędzarnie FRANCO™ zostały zaprojektowane tak, by każdy etap użytkowania był maksymalnie komfortowy. Dlatego zarówno jakość materiałów oraz projekt pozwalają na ograniczenie do minimum czynności konserwujących. Elementy wymagające czyszczenia jak wnętrze, półki, czy kratki do wędzenia są wykonane ze stali szlachetnej. Materiał ten, poza tym, że jest zalecany do kontaktu z żywnością ma tą zaletę, że jest bardzo łatwy w czyszczeniu.

Komorę wędzarniczą również w całości wykonanej ze stali nierdzewnej z łatwością umyją Państwo ciepłą wodą z płynem przy pomocy gąbki do naczyń, a półki i inne materiały nadają się do mycia w zmywarce. Wszystkie rozwiązania zostały przemyślane tak, by maksymalnie ułatwić Państwu dbanie o swoją wędzarnię. Części, które wymagają konserwacji są łatwo demontowane, a użyty materiał umożliwia szybkie i bezproblemowe czyszczenie.

Proste użytkowanie

Zaprojektowane dla wygody

Wędzarnie FRANCO™ zostały zaprojektowane z myślą o wszystkich entuzjastach wędzenia, zarówno tych zaawansowanych jak również rozpoczynających swoją przygodę z wędzeniem. Rozwiązania zostały przemyślane tak, by maksymalnie ułatwić Państwu obsługę wędzarni, dzięki czemu wędzenie stanie się procesem intuicyjnym, prostym i jest źródłem olbrzymiej satysfakcji.

Dbając o Państwa wygodę wędzarnia wymaga minimum obsługi, nie posiada zbędnych elementów, czy skomplikowanych części. Po uruchomieniu i ustawieniu na sterowniku temperatury – Państwa zadaniem będzie dosypywać zrębki o ile jest taka potrzeba oraz sprawdzanie od czasu do czasu postępów w poszczególnych etapach.

Wolimy ułatwiać niż komplikować, dlatego nawet załączona instrukcja obsługi w łatwy i obrazowy sposób pokazuje jak krok po kroku korzystać z urządzenia. Bez zbędnego utrudniania.

Państwa czas jest dla Nas ważny.

Personalizacja wędzarni

Podobają się Państwu wędzarnie FRANCO™, ale chcielibyście aby Wasz model miał inne wykończenie albo dodatkowe rozwiązania techniczne?

Jesteśmy otwarci na Państwa pomysły – każda wędzarnia może zostać spersonalizowana pod indywidualne preferencje.

Możemy dla Państwa zmienić:

  • gatunek drewna – wędzarnia może zostać wykończona innym rodzajem desek
  • kolor – możemy pomalować wędzarnię na inny
  • ilość mocowań pod półki
  • długość komina
  • akcent wykończenia np. blaszkę z nazwą bądź dedykacją, np. „Darz Bór!” czy „Wędzarnia Zbyszka”

Jeśli chcieliby Państwo zmienić/dodać coś w projekcie technicznym to nasz zespół Inżynierów z chęcią podpowie, doradzi i po uzgodnieniu szczegółów zaprojektuje i zrealizuje możliwe rozwiązania.

Opatentowane rozwiązania

Jakość i innowacyjność potwierdzona patentami

Nasi inżynierowie, pracując przez lata w międzynarodowych przedsiębiorstwach, są autorami wielu innowacyjnych i użytecznych rozwiązań, które istnieją do dziś. Ich wiedza oraz kreatywny potencjał zostały w pełni wykorzystane podczas tworzenia wędzarni FRANCO™. Dzięki opatentowanym rozwiązaniom konstrukcja wędzarni FRANCO™ jest unikatową na rynku, przy jednoczesnym zachowaniu dużo wyższych standardów bezpieczeństwa niż wymagania stawiane przez normy. Zastrzeżony wzór przemysłowy potwierdza wyjątkowy wygląd naszych wędzarni. Wszystko to świadczy o wprowadzeniu w wędzarniach FRANCO™ niespotykanych dotychczas rozwiązań.

Ekskluzywny design

Piękno i elegancja wkomponowane w ogród i taras

Od samego początku prac nad wędzarniami FRANCO™ przyświecała nam jasna wizja osiągnięcia wysokiego poziomu estetycznego wykończenia naszych wędzarni.

Zależało nam, aby wyprodukowane przez nas urządzenie poza swoją docelową funkcją, innowacjami technicznymi oraz bezpieczeństwem cieszyły oko oraz pięknie prezentowały się na każdym tarasie. Zastosowanie chłodnej w wyglądzie szczotkowanej stali nierdzewnej oraz jasnego surowego drewna dało zamierzony efekt estetyki eco designu.

Nasze produkty zaprojektowane zostały tak, aby pod każdym kątem spełniały wysokie wymagania naszych Klientów. Również te estetyczne.

system odprowadzania płynów drainer®

W trakcie wędzenia dużej ilości produktów możliwe jest gromadzenie się nadmiaru cieczy w wędzarni. Rozwiązaliśmy tą niedogodność poprzez wprowadzenie systemu, którego zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru płynów na zewnątrz urządzenia. Ciecz ta spływa do specjalnego pojemnika, który można z łatwością umyć w zmywarce dzięki wykonaniu ze stali nierdzewnej.

Dodatkowe zalety systemu:

▪ ułatwia i przyspiesza czyszczenie komory wędzarniczej;

▪ umiejscowienie pojemnika pod wędzarnią, w łatwo dostępnym miejscu umożliwia szybki demontaż i opróżnienie nadmiaru cieczy.

Palenisko

Palenisko we Franco™ to nowatorski projekt naszego zespołu inżynierów. Zostało umieszczone z boku wędzarni, dzięki temu proces spalania zrębków drewnianych odbywa się poza komorą wędzarniczą, a do jej wnętrza wtłaczany jest tylko sam dym. Mają Państwo możliwość kontroli ilości wtłaczanego dymu za pomocą umieszczonej z boku paleniska regulacji. Wielkość i tym samym pojemność generatora dymu jest bardzo duża. Jeden zasypu zrębków wystarcza na ok. 4 godziny wędzenia. Innowacyjny projekt umożliwia stosowanie dowolnych wielkości kawałków drewna, nawet jednocześnie. Dodatkowo pozwala on na dowolne mieszanie zrębków z różnych rodzajów drzew. Pod dymogeneratorem znajduje się popielnik, który można łatwo wysunąć i wyczyścić. Dodatkowo samo palenisko można w szybki i prosty sposób opróżnić z pozostałość, a w razie potrzeby również zdemontować, np. w celu umycia w zmywarce.